خرید نیتروژن مایع

خرید نیتروژن مایع در تهران

Share this post

خرید نیتروژن مایع

خرید نیتروژن مایع در تهران

به بخش نیتروژن مایع خوش آمدید

ابتدا به معرفی گاز نیتروژن مایع می پردازیم نیتروژن مایع (با نام های دیگر مانند LN2 و cryogenic nitrogen) نوعی گاز منجمد است که در دمای -196 درجه سانتیگراد حفظ می‌شود. این گاز در فضای باز به شکل گاز تولید شده و با استفاده از یک لوله خنک کننده و فشار بالا به صورت مایع تبدیل می‌شود.

نیتروژن مایع در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد، از جمله صنایع الکترونیک، پزشکی، غذایی، خودروسازی، فضایی، مخابرات و …

از کاربردهای اصلی نیتروژن مایع می‌توان به استفاده در خنک کردن و یا حفظ دائمی قطعات الکترونیکی، رفع خستگی و زردی چشم در جراحی‌های چشمی، آنتی‌اکسیدان قدرتمند در صنایع غذایی، تست فشار و رطوبت در قطعات خودرو و ساخت و تعمیر موتورهای محرک فضایی اشاره کرد.

خرید نیتروژن مایع در تهران
خرید نیتروژن مایع در تهران

نیتروژن مایع به دلیل داشتن خواص خنک‌کنندگی بالا و همچنین عدم حضور رطوبت، اکسیژن و دیگر گازهای آلاینده در ساختارش، جزء مهمی از فرایندهای صنعتی است.

یکی از کاربردهای نیتروژن مایع در صنایع الکترونیک، خنک کردن قطعات الکترونیکی با شدت گرمای بالا (مانند پردازنده‌های کامپیوتری) است. با تزریق نیتروژن مایع به داخل سیستم، باعث خنک شدن قطعات و کاهش درجه حرارت آن‌ها می‌شود. همچنین در صنعت پزشکی، نیتروژن مایع برای رفع خستگی و زردی چشم در جراحی‌های چشمی استفاده می‌شود.

در صنعت غذایی، نیتروژن مایع به عنوان یک آنتی‌اکسیدان قدرتمند و یک ماده حفظ کننده از طعم، بو و رنگ محصولات استفاده می‌شود. همچنین در صنعت خودروسازی، نیتروژن مایع به عنوان یک ماده مورد استفاده برای تست فشار و رطوبت قطعات خودرو می‌باشد.

به طور کلی، نیتروژن مایع به دلیل ویژگی‌های منحصر به فردش، در بسیاری از صنایع به کار می‌رود و به عنوان یک جایگزین ایده‌آل برای سیالاتی مانند یخ و آب خنک‌کننده به شمار می‌آید.

پیشنهاد میکنم از دیگر محصولات ما دیدن فرمایید

فهرست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *