UAV های هیدروژنی رکورد های جدیدی را ثبت می کنند

UAV های هیدروژنی رکورد های جدیدی را ثبت می کنند

UAV های هیدروژنی رکورد های جدیدی را ثبت می کنند

کرۀ شمالی

متخصص هیدروژن مایع در کرۀ شمالی، متا ویستا (MetaVista) آزمایش پروازِ بی نظیر 10 ساعت و 50 دقیقه ای چند هلی کوپتری را با استفاده از نمونۀ قدرت سلول سوختی انرژی هوشمند ارائه کرده است. این پرواز با استفاده از نمونۀ قدرت سلول سوختی (FCPM) 650W بسیار سبک وزن شرکت مهندسی سوخت واقع در Loughborough انجام شده و گفته می شود بلندترین زمان پرواز در نوع خود در متا ویستا بوده است که از هیدروژن مایع 390 گرمی در سیلندر 6 لیتریِ مخصوص استفاده کرده است.

متا ویستا توانسته است مخزن ذخیرۀ هیدروژن مایع بسیار سبک را برای کار با FCPM انرژی هوشمند تولید نماید. سیستم هیدروژن مایع متا ویستا بهمراه سیستم انرژی هوشمند 650 واتیِ FCPM، تراکم انرژی بینظیرِ 1865 وات بر کیلوگرم را تولید می نماید.

دیوید وولهوس (David Woolhouse) مدیر عامل شرکت انرژی هوشمند می گوید: “ما برای مدت زمانی بر روی نمونه های سبک وزن قدرت سلول سوختی قوی برای UAVs متمرکز بوده ایم که می تواند به کاربرانِ تجاری موردی را ارائه کند که باتری ها به سادگی نمی توانند زمان پرواز را به طور قابل ملاحظه ای افزایش دهند.”

ما بسیار خوشحالیم که در این آزمون پرواز، با متا ویستا کار کردیم که نشان داد هیدروژن مایع می تواند زمان پرواز را در مقایسه با هیدروژن فشرده، تا سه برابر طولانی تر کند. هدف ما افزودن زمان پرواز برای اوپراتور های تجاری است.”

این امر در واقع یک تغییر واقعی برای کاربران تجاری است که نیاز به زمان بیشتری در هوا دارند. ما امیدواریم که متا ویستا محصولات خود را بصورت تجاری ارتقا دهد و در ماه های آینده ارائه کند. دکتر جونگ بایک، مدیر عامل متا ویستا می گوید: ” هدف ما افزایش چشمگیر زمان پرواز برای اوپراتورهای تجاری UAV می باشد. با استفاده از نمونۀ قدرت سلول سوختی انرژی هوشمند ما با این امر دست یافتیم.”

گروه انرژی هوشمند از نزدیک با ما کار کرده است و ما بسیار خوشحالیم که با آنها کار کردیم. ما به کمک یکدیگر و با تولید هیدروژن مایع و مهارت و تخصص در ذخیره، نشان دادیم که می توانیم مشارکتی موفقیت آمیز داشته باشیم.”

فهرست مطالب
سایر مطالب